Оголошення

20.06.2019 р. о 18.00 год у приміщенні Народного дому с.Хриплин відбудуться громадські слухання щодо можливості заміни старих дерев’яних електроопор та ЛЕП 10 тис.кВт на нову кабельну лінію. В разі такої заміни деякий час, приблизно двічі на тиждень, буде припинятися електропостачання.

Просимо всіх мешканців прийти для обговорення та вирішення даного питання.

Увага! Борщівник Сосновського!

Борщівник Сосновського (Heracleum sosnowskyi Manden) – багаторічна рослина родини зонтичних (Apiaceae). Стебло високе порожнисте 3-5 м висоти, товщина стебла – до 10 см. Витримує приморозки до 6-8 ºС, а взимку до мінус 20-25 ºС. У грунті насіння борщівника може зберігати життєздатність 3-5, іноді 10-15 років. Зелена маса борщівника містить фурокумарин, який під впливом сонячної енергії спричиняє дуже сильні опіки відкритим частинам тіла.

Через зростання площ зайнятих борщівником, спостерігається витіснення ним місцевих видів трав’янистих рослин і навіть, деяких порід дерев (особливо сосни та ялини).

Найдієвіші заходи боротьби проти борщівника Сосновського досягаються при поєднанні агротехнічних, механічних та хімічних методів боротьби, які повинні здійснюватися протягом 5-6 років.

Агротехнічний та механічний методи боротьби:

1. Оранка декілька разів за вегетаційний період (через кожні 3-4 тижні, починаючи з моменту відростання борщівника) продовж від 2-3 до 5-7 років. Перша – поява можливості виїзду в поле; друга – до фази розгортання листків і викидання на поверхню суцвіть.

2. Плоскорізний обробіток – підрізування коренів на глибині 5-10 см. Індивідуальний спосіб з використанням ручної лопати – рано на весні потрібно зрізати (зрубати) точку росту борщівника нижче кореневої шийки. Якщо зрубати вище – на корені залишаться сплячі бруньки, які підуть у ріст. Дрібні однорічні сходи борщівника легко знищити прополюванням.

3. Скошування до періоду цвітіння і не пізніше, як через 2-3 тижні після першого скошування. Не допускати рослину до цвітіння.

4. Обрізування квіток у фазі бутонізація – початок цвітіння. Цей спосіб ефективний, але небезпечний через ймовітність отримати дерматози.

5. Спалювання насіння борщівника саме в період його дозрівання, дотримуючись правил протипожежної безпеки.

6. Використання ремедіаторів – запровадження нових видів рослин, які можуть бути використані для відновлення земель після знищення борщівника (високопродуктивні злаки – костриця, стоколос, або бобові культури – козлятник (галега).

7. Використання покрівельних матеріалів продовж 3-5 років.

     Хімічний метод боротьби:

1. Обробка гербіцидами гліфосатної групи (використання препаратів на основі ізопропіламінної солі гліфосату, калійної солі гліфосату). Першу обробку слід проводити навесні, коли висота рослин не перевищує 50 см, що дозволяє безпечно проникнути в центр його заростей, з повторною обробкою після відростання рослин.

2. Рекомендується використовувати наступні бакові композиції гербіцидів, які мають у своєму складі такі діючі речовини:

– трибенуронметил + ізопропіламінна сіль гліфосату + 2,4 Д етилгексиловий ефір, метсульфурон-метил  у поєднанні з ПАР;

– дикамба + гліфосат;

– імазапір + гліфосат;

– клопіралід + гліфосат калійна сіль.

Якщо у Вас на ділянці (або біля неї) з’явився гігант-борщівник — його краще знищити. Як можна швидше! Рослина не розмножується за рахунок розростання кореневої системи. Отже, знищивши насіння, ми усуваємо її розростання. Потрібно акуратно обрізати саме кінчики пелюсток в парасольці. Якщо видалити всю парасольку, борщівник виросте знову. Парасольки другого і нижче рівнів можна обрізати цілком. Зібраний матеріал потрібно відразу ж знищити — спалити. Якщо борщівник ще не дав насіння, його можна видалити механічним способом — скосити (Будьте вкрай обережні! ) або викопати. У випадку, якщо рослину скосили, коріння потрібно обов’язково викопати — бо молода рослина виросте знову. Саму рослину і її коріння потрібно відразу ж спалити!

Оголошення

Виконавчий комітет Хриплинської сільської ради повідомляє, що до сільської ради з ДФС надійшли списки з нарахованими сумами земельного податку. Щоб дізнатися суму земельного податку, яку Ви повинні сплатити, просимо обов’язково з’явитися у виконавчий комітет Хриплинської сільської ради за адресою вул.Берегова,4-В в с.Хриплин або зателефонувати за номером 58-77-29.

Податок можна сплатити через установи банку, а також у відділенні поштового зв’язку с. Хриплин  на вул. Автоливмашівська, 151 за такими реквізитами:

Хриплинська сільська рада
р/р 33219813009007
код доходу 18010700 «Земельний податок з фізичних осіб»
МФО 899998
Банк одержувача – Казначейство України (ЕАП)
Код ЗКПО 37952250
Код КОАТУУ 2610197401

Вітаємо!

Вітаємо Мар’яну Сурмачевську із черговою перемогою!!!Цього разу  у обласному конкурсі “Доторкнутись до природи серцем”. Сурмачевська відзначена перемогою конкурсної комісії серед 82 творчих робіт. Дякуємо, фотомайстрині за роботу над такою важливою для усіх нас темою!

5 червня 2019 року відзначався Всесвітній день охорони довкілля, дитячий аматорський колектив «Перлинки» Народного дому с.Хриплин разом зі своїм керівником Тетяною Веремчук та директором НД Наталією Левчук, не залишились байдужими та провели акцію “Подбай про чисте довкілля”. Діти прибирали сміття уздовж вулиць, якими йшли, та берег озера в урочищі “Рінь”.

Мабуть, кожному із нас варто щодня, а не лише у визначені дати дбати про наше довкілля…а саме: дотримуватись «культури» та правил сортування сміття, викидати сміття ТІЛЬКИ у сміттєві баки , ТІЛЬКИ  у визначених місцях.

Пам’ятаймо, що наше здоров’я та майбутнє нашого довкілля саме в наших руках!!!

 Доторкаймось до природи серцем, –  і вона віддячить нам !

Оголошення

31 травня 2019 року о 14.00 год. відбувся конкурс з відбору виконавців  з робіт з експертної грошової оцінки земельної ділянки площею 2,0005 га, для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості за адресою: Івано-Франківська міська рада, с.Хриплин, Хриплинський промвузол  (поруч ВАТ«Івано-Франківсьголовпостач»), кадастровий номер : 2610197401:18:001:0033. Переможцем конкурсу з відбору виконавця земельних торгів визначено фізичну особу-підприємця Піщака Олега Дмитровича.

Виконавчий комітет Хриплинської сільської ради

До уваги всіх жителів с.Хриплин!

Звертаємо Вашу увагу, що поховання людей на сільському кладовищі здійснюється  за порядком. Нові ряди за проханням починатися не будуть.

Також повідомляємо, що встановлення пам’ятників більших розмірів, ніж стандартні, потрібно погоджувати з виконавчим комітетом сільської ради.

 Просимо бути уважними при косінні та прибиранні гробів своїх близьких, а саме не забруднювати суміжні гроби. А якщо все ж трава чи інші предмети потрапили на гріб, то просимо прибрати за собою.

А також просимо утриматись від придбання штучних квітів (вінків), так як вони довго розкладаються і шкодять нашому з вами здоров’ю.

ДО УВАГИ ВСІХ ЗЕМЛЕВЛАСНИКІВ!

Виконавчий комітет Хриплинської сільської ради повідомляє, що до сільської ради з ДФС надійшли списки з нарахованими сумами земельного податку. Щоб дізнатися суму земельного податку, яку Ви повинні сплатити, просимо обов’язково з’явитися у виконавчий комітет Хриплинської сільської ради за адресою вул.Берегова,4-В в с.Хриплин або зателефонувати за номером 58-77-29.

Податок можна сплатити через установи банку, а також у відділенні поштового зв’язку с. Хриплин  на вул. Автоливмашівська, 151 за такими реквізитами:

Хриплинська сільська рада

р/р 33219813009007

код доходу 18010700 «Земельний податок з фізичних осіб»

МФО 899998

Банк одержувача – Казначейство України (ЕАП)

Код ЗКПО 37952250

Код КОАТУУ 2610197401

До уваги жителів с.Хриплин!

У кого, внаслідок сильних опадів, переповнені колодязі, просимо звертатися до виконавчого комітету Хриплинської сільської ради, щоб викачати надлишок води.
А також надаємо методичні рекомендації щодо дезінфекції колодязів.

І знову перемога!

26 травня 2019 року відбувся матч між командами “Бистриця” Хриплин та “Благо” Івано-Франківськ. Наша команда “Бистриця” виграла у суперників з рахунком 3:0. Дякуємо усім гравцям і тренеру команди! Бажаємо вам і надалі блискучих перемог та нових успіхів! А також дякуємо всім уболівальникам, які підтримували команду! Ви найкращі!

Останній дзвоник-2019

24 травня 2019 року відбулася святкова лінійка та пролунав останній у цьому навчальному році дзвоник для учнів Хриплинської ЗШ. 

Сільський голова Роман Соколик привітав школярів та випускників з успішним завершенням навчального року. Також подякував вчителям за їхню працю, терпіння і побажав нових творчих успіхів у педагогічній діяльності, вдячних учнів, здоров’я та радості.

А також, керуючись Положенням про загальношкільний огляд-конкурс «Учень року» Хриплинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, Порядком призначення щорічних премій сільського голови обдарованим учням та творчим педагогам Хриплинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, Роман Петрович, вчергове, вручив премії 23 учням та 5 вчителям Хриплинської школи.

Читати далі

Оголошення

19 травня 2019 року відбувся матч між командами “Бистриця” Хриплин та “Металіст” Опришівці. Наша команда “Бистриця” виграла у суперників з рахунком 4:2.

Вітаємо наших футболістів з перемогою! Бажаємо подальших футбольних здобутків!

А також дякуємо всім уболівальникам, які підтримували команду та вірили в гравців.

Підтримайте своє село

Просимо підтримати проекти с.Хриплин та проголосувати:
– за великий проект “Створення освітнього розвивально-ігрового середовища” (Хриплинська ЗОШ) за посиланням http://bu.mvk.if.ua/projects2019/36928;
– за малий проект “Кабінет конструювання LEGO Education у ДНЗ №31 “Мрія” (ДНЗ №31 “Мрія” с.Хриплин) за посиланням http://bu.mvk.if.ua/projects2019/36964.
Не будьте байдужими та підтримайте своє рідне село! Голосування триватиме до 20 травня 2019 року.

З Днем вишиванки!

Українська вишиванка – це національна святиня! Саме вишиванка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Це наш національний оберіг! Чудового настрою та різнобарвних вражень! З Днем вишиванки!

Вітаємо з перемогою!

12 травня 2019 року на сільському стадіоні пройшла гра між командами “Бистриця” Хриплин та “Січ” Микитинці. Наша команда “Бистриця” виграла у суперників з рахунком 6:3.

Вітаємо наших футболістів з перемогою! Бажаємо продовжувати в тому ж дусі!

Вітаємо з Днем матері!

Дорогі й улюблені наші мами! Вітаємо вас з Днем матері! Ви завжди були і залишаєтеся самовідданими, люблячими і готовими на все заради своїх дітей!

Мама – це перше слово, що пестить слух до кінця життя. Найбільш ніжні і дбайливі руки. Саме добре і чуйне серце. В День матері хочу побажати, щоб ласкаві очі світилися добротою і гордістю за своїх дітей. Щоб радість і легкість супроводжували і надихали. Щоб відчували вдячність дітей за материнську любов, турботу і тепло, яке постійно зігріває наші серця.

Будьте найулюбленішими, найнеобхіднішими та найціннішими!Нехай по ваших щоках ніколи не біжать сльози, а в грудях горить гордість за дітей.

З найтеплішими побажаннями,
сільський голова Роман Соколик

Голосування триває!

Мобільний ЦНАП цже у нас! Голосування проходить активно.

Поспішайте прийти та проголосувати! Не будьте байдужі!

Нагадуємо, що голосування триватиме до 13.00 год.

Оголошення

Сьогодні, вчергове, у контейнерах для збору сортованого сміття працівниками сільської ради було виявлено загальне сміття. Нагадуємо, що раз на два тижні селом їздить машина, яка збирає загальне сміття (вартість 1 мішка становить 10 грн.).

В подальшому при виявленні таких випадків ми вимушені будемо розмістити інформацію про порушника (прізвище та ініціали, а також фото) в газету «Хриплинський вісник» та на інформаційних стендах по селі, щоб всі знали наших порушників правил благоустрою села. Пам’ятайте, що в селі встановлено камери відеоспостереження і виявити порушників стає зовсім не важко.

Будьте свідомими громадянами своєї держави та цінуйте працю інших людей!  Пам’ятайте, країна починається з кожного зокрема.

Оголошення

Нагадуємо, що вже завтра, 11 травня,  в Хриплині мобільний ЦНАП буде стояти поруч з сільською радою з 9.00 до 13.00 год.

Просимо всіх прийти та підтримати проекти с.Хриплин, які беруть участь у міській цільовій програмі “Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) в м.Івано-Франківську”, проголосувавши за них:

  • за великий проект “Створення освітнього розвивально-ігрового середовища” (Хриплинська ЗОШ)
  • за малий проект “Кабінет конструювання LEGO Education у ДНЗ №31 “Мрія” (ДНЗ №31 “Мрія” с.Хриплин).

З собою необхідно мати паспорт та ідентифікаційний номер.

Не будьте байдужі! Приходьте та проголосуйте!

Будьмо активними!

З 3 травня запрацює мобільний ЦНАП.

Мобільний ЦНАП – це машинка, яка разом з оператором Центру надання адміністративних послуг буде їздити у мікрорайони міста та приміські села й стане пунктом голосування «на колесах». Така ідея виникла, оскільки ЦНАПи є не всюди, тому для зручності франківців та мешканців приміських сіл, проголосувати можна буде й за допогою мобільного адміністратора.

Працівник буде мати все необхідне обладнення, щоб приняти голоси мешканців. 

В Хриплині мобільний ЦНАП буде стояти поруч з сільською радою 11 травня з 9.00 до 13.00 год.

Просимо всіх прийти та підтримати проекти с.Хриплин, які беруть участь у міській цільовій програмі “Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) в м.Івано-Франківську”, проголосувавши за них:

  • за великий проект “Створення освітнього розвивально-ігрового середовища” (Хриплинська ЗОШ)
  • за малий проект “Кабінет конструювання LEGO Education у ДНЗ №31 “Мрія” (ДНЗ №31 “Мрія” с.Хриплин).

Не будьте байдужі!

Вітаємо переможців

10 кращих педагогів Івано-Франківська отримали премію міського голови. Таку ініціативу цього року до Дня міста запропонував міський голова Руслан Марцінків. Він наголосив, що ідея відзначення кращих вчителів має на меті стимулювати до самовдосконалення. Але найголовніше – визнання тої колосальної праці.

У результаті визначили переможців в 10-ти номінаціях, серед яких є і вчителі Хриплинської ЗШ, а саме:

Ірина Чорненька – “Педагогічна надія” (Хриплинська ЗШ)

Романа Бецала – “Зоряний старт” (Хриплинська ЗШ)

Вітаємо наших переможниць та бажаємо творчої наснаги! Пишаємося вами!

Вперше цьогоріч до #День_міста_2019 премією міського голови нагороджуємо 10 кращих педагогів 🙂

Опубліковано Русланом Марцінковим Субота, 4 травня 2019 р.

Проект реалізовано!

Дорогі хриплинчани та усі небайдужі, всі хто в минулому році проголосував за наш проект «Зона відпочинку для гармонії душі та здорового тіла», завдяки вашій підтримці проект було виграно та реалізовано. Дякуємо за спільну працю задля комфорту та пропаганди здорового життя! Разом ми –  сила! Кожен з вас має можливість цікаво провести своє дозвілля. З часом, ця місцина ставатиме все красивішою та комфортнішою, адже робота по створенню зони відпочинку триває і це тільки перший маленький крок у цьому напрямку.

Р.S. Коли спостерігаєш за завзятою грою цих юнаків, то в чергове переконуєшся, що все було недаремно. Приємного відпочинку, дорогі хриплинчани!

Привітання сільського голови

Дорогі односельчани!

Воскресіння Христа — це торжество справедливості і перемоги добра над злом. Воскресіння Ісуса — це утвердження віри і надії у серці кожного християнина, це великий дарунок Господньої любові.

З нагоди великого свята Воскресіння Христового прийміть мої найкращі вітання і побажання Божого благословення, здоров’я і добробуту! Бажаю вам і вашим рідним у ці весняні дні відчути повноту життя, щедроти української землі та родинне тепло. Нехай царюють у ваших серцях радість і душевний спокій. Нехай Господь дарує вам любов, мир та злагоду на довгії літа. Бажаю всім добробуту й успіхів у добрих ділах!

              Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

З найкращими побажаннями,
сільський голова Роман Соколик

Нові жителі ставків

В лютому 2019 року виконавчим комітетом Хриплинської сільської ради було проведено роботи з розчистки ставків в урочищі «Рінь», а саме на перехресті вул.Берегова-Героїв УПА, Берегова-Фестивальна та Берегова-Кривенького.

З ініціативи жителів села було зібрано кошти у сумі 3 515 грн. та сьогодні, 23 квітня 2019 року, закуплено малька коропа (45 кг) та карася (54 кг) і запущено у дані ставки.

dav

Хочемо подякувати всім, хто допоміг коштами, а саме: працівники сільської ради, Когутяк Володимир, Щеснюк Ярослав, Гашинський Андрій, Гаврилишин Назар, Кравець Петро, Пастушенко Віктор, Сергенюк Андрій, Боднар Мирон, Гах Мирон, Ковтун Василь. А також подяка хлопцям, які допомагали працею: Савчин Дмитро, Йосипенко Назар.

P.S. Велике прохання до всіх цього року утриматись від ловлі риби, дати можливість малькам вирости).

Фотозвіт додаємо:

Всі голосувати!

Сьогодні, 22.04.2019 р., розпочалося голосування за проекти, які беруть участь у міській цільовій програмі “Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) в м.Івано-Франківську”.

Просимо підтримати проекти с.Хриплин та проголосувати:

  • за великий проект “Створення освітнього розвивально-ігрового середовища” (Хриплинська ЗОШ) за посиланням;
  • за малий проект “Кабінет конструювання LEGO Education у ДНЗ №31 “Мрія” (ДНЗ №31 “Мрія” с.Хриплин) за посиланням

Не будьте байдужими та підтримайте своє рідне село!

P.S.Усі, хто має можливість проголосувати через Приват24 або з використанням електронного цифрового підпису, але не знає як це зробити, просимо звертатися у виконавчий комітет Хриплинської сільської ради і ми з радістю Вам допоможемо!

Вітаємо наших вчителів!

На колегії Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради визначили кандидатів на призначення премії міського голови в галузі освіти. Від закладів освіти міста надійшло 53 персональні пропозиції. Шляхом таємного голосування члени колегії визначили кандидатів на призначення премії. До даного переліку ввійшли і вчителі Хриплинської ЗШ:
«Педагогічна надія» – Чорненька Ірина Іванівна, вчитель біології Хриплинської ЗШ;
«Зоряний старт» – Бецала Романа Василівна, учитель образотворчого мистецтва Хриплинської ЗШ.

Вітаємо наших вчителів та гордимося ними! 

Оголошення

19.04.2019р. з 09.00 години вулицями села їздитиме трактор, який збиратиме від домогосподарств гілки. Просимо всіх бажаючих підготувати гілки та знести їх під брами своїх домогосподарств.

І знову перемога!

Хриплинська сільська рада в чергове стала переможцем міського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування та громадського суспільства в місті Івано-Франківську з Проектом «Сьогодні аматори – завтра відомі виконавці» в обсязі фінансування 100 000 грн. Метою проекту є створення нових аматорських гуртків, розвиток творчих здібностей хриплинчан, проведення дозвілля, формування духовної та патріотичної свідомості громадян та зміцнення культурно-мистецької і просвітницької діяльності в с.Хриплин. Створення гуртків на місці відкриє можливості для ширшого кола хриплинчан розвинути свої таланти.

Проектом передбачено закупівлю інвентарю: баян, скрипка, труба, гітара, барабан, дзвіночки, дисплей із шейкерами, тамбурін, активна акустична система, еквалайзер, комплект комутації, фотоапарату, штативу та фотопаперу.

Оголошення

Просимо всіх землевласників (землекористувачів) останнього та передостаннього ряду урочища «Убереж» вийти на поле 04 квітня 2019 року на 10.00 год для опізнання своїх ділянок, встановлення кілків на межах, щоб не допустити помилок (зміщення) у фактичному використанні (обробітку) земель та на Публічній кадастровій карті України (с.Хриплин).

В даний час більшість громадян виявили бажання виготовити технічну документацію на земельні ділянки, присвоїти кадастрові номери до державних актів на право власності на землю жовтого кольору та реєстрації відповідно до чинного законодавства. Для цього землевпорядною проектною організацією буде проводитись обмір земельних ділянок.

Виконавчий комітет Хриплинської сільської ради