Увага: борщівник Сосновського!

Практика сільськогосподарського виробництва показала, що механічні заходи боротьби (скошування, переорювання тощо) не забезпечують належних результатів – борщівник доволі активно відростає від кореневої системи і відновлюється проростанням насіння.

Оскільки борщівник є небезпечним видом, то необхідно систематично виконувати запобіжні заходи з його поширення: випасання – молоді листки рослини поїдають вівці та ВРХ; систематичне косіння; зрізування товстих коренів на глибині 8-12 см, що забезпечує знищення рослини.

Найефективніший засіб боротьби – хімічний, який потрібно використовувати навесні на початку вегетаційного періоду. Проти борщівника рекомендують застосовувати препарати гліфосатної групи, у тому числі раундап, чистопол, антибур’ян, напалм, торнадо тощо, які можна придбати у торговій мережі спеціалізованих фірмових магазинів, у фірмах, котрі займають реалізацією цієї продукції.                                         

    Перша допомога при ураженні

  • Тривало і ретельно промити водою місце контакту (навіть ймовірного зіткнення) із застосуванням мила, густої піни. Якщо з’явилися пухирі, то мочити їх не слід.
    • Обробити уражені і контактні ділянки шкіри розчином спирту, марганцівки, або фурациліну. (Це допоможе знежирити шкіру і послабити поразка).
    • Змастити уражені ділянки засобами проти опіків («Рятувальник», «Пантенол», «Олазоль»).
  • Приховати пошкоджені ділянки від будь-якого попадання сонячних променів, як прямих, так і непрямих. Краще зовсім уникати перебування на сонці наступні 48 годин.
    • Необхідно обов’язково приймати антигістамінні препарати. Адже рослина чинить серйозну алергічну дію і приводить до появи загальних і місцевих реакцій.
    • Можливе застосування протизапального засобу (наприклад, парацетамолу)

Категорично забороняється:
• Самостійно розкривати пухирі, адже це сприяє розвитку інфекції, а також уповільнює відновні процеси.

• Прикладати до пошкоджених ділянок глину чи землю, робити сечові або молочні примочки, змащувати жиром рани. Це збільшує ймовірність занесення інфекції.

Лікування опіків
Лікування опіку від борщівника проводиться виключно після звернення в медичні установи за кваліфікованою медичною допомогою.

Шановні громадяни! При виявленні борщівника Сосновського, просимо повідомити у виконавчий комітет Хриплинської сільської радиКонтактний телефон 58-77-29.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.